Jdi na obsah Jdi na menu
 

Na tuto stránku můžete psát své vzkazy

Eviny odpovědi najdete tady

K odeslání vzkazu použijte formulář na konci stránky.

Vzkazy budou průběžně zveřejňovány.

(V případě neslušných vzkazů má majitel nebo administrátor těchto stránek výlučné právo příspěvky korigovat.)

________________________________________________________________

 

 

Ahoj Evičko (helena.fla, 28. 06. 2007 14:17)

Jsem moc ráda, že jsem Tě zase objevila, v 80.-tých létech jsi patřila k mým oblíbencům. Možná vzpomeneš na Jirku Matyse, dělal v jedné liberecké kapele technika a přes něj jsem nějak přišla k Tvému LP, které bylo tak skvělé, že bylo doma omíláno stále dokola. Teď, když jsi byla v televizi, tak se mě moje 26-ti letá dcera ptala : A mami to je TA Hurychová viď, tak si dovedeš spočítat, kolik jí tenkrát mohlo být a jak si Tě dokázala zapamatovat. Chci Ti jenom říci, že jsi skvělá, nádherná a chytrá ženská a že Ti přeju už jenom samé dobré věci. Helena
P.S. Mimochodem, to LP je zašantročené a je mi to nesmírně líto, ráda bych ho znovu poslouchala v té původní verzi (snad s Honzou Neckářem?. Vydejte tu desku znova, prosím.

pro pána tvorstva (Michaela, 28. 06. 2007 13:33)

Že na ženě nesmí zaschnout krev? Co jsi to za hovado (a to to hovado urážím, když ho srovnávám s tebou), teda ještě že je tu korektura, jinak by sis něco vyslechl a mít tě po ruce, věř tomu, že ta krev by opravdu nezaschla, ale na Tobě!!!

Upozornění (Administrátor, 28. 06. 2007 13:33)

Ještě jednou upozorňuji že Eva píše své odpovědí na samostatné stránce, kterou najdete výše. Veškeré odpovědi podepsané jejím jménem v přehledu vzkazů, jsou jen trapným pokusem nějakého "inteligenta" pošpinit její jméno.

plukovníkům, pánům tvorstva a podobným (Michaela, 28. 06. 2007 13:27)

Je mi Vás upřímně líto, buď jste podpantofláci nebo hlavními aktéry domácího násilí. Ale věřte, "že na každou svini se voda vaří"!!! Jednou na své ubohé názory dojedete. Fandím všem týraným ženám, které dostanou odvahu ze vztahu odejít. Evo díky za tyto stránky!!!

PRO IMBIHO PSEUDONYMA (Marie, 28. 06. 2007 09:23)

PROC SE SCHOVAVAS ZA EVICKU SI UBOHY SLABOCH VYHLEDEJ POMOC,VSEM SE ULEVI A NEJVIC TOBE.NEJSI ZAJIMAVY,TVUJ PSEUDONYM JE TRAPNY.

pokouším se bránit.... (Petra, bojovnice, 27. 06. 2007 21:53)

Ahoj Evo, v současné době jsem již poznala psychický teror rodiny manžela a jen díky jednomu kamarádovi. Moc mi pomohl a sám nemá jednoduchý život. Psychicky ho týrá sousedka, žena invalidního manžela, který vyžaduje celodenní péči. V současné době nemám vlastní internet doma, jen doufám dočasně, tak píši vzkaz jen v rychlosti z netu z knihovny.Ráda bych si s Vámi blíže promluvila o problémech.

13.komnata (Janka, 27. 06. 2007 16:41)

Evo,celý pořad jsem shlédla se zatajeným dechem,protože něco obdobného jsem si prožila i já,akorát jsem nenašla odvahu svůj problém pojmenovat a vyjít s ním na veřejnost.Prošla jsem si téměř všechny příspěvky a překvapilo mě,kolik žen a dívek bojuje o svoji důstojnost v nevydařeném vztahu s tyranem.Váš příběh mi dodal odvahu,věřím,že že jste si prošla opravdovým peklem,je to znát i z vašich nejnovějších nahrávek,při kterých mi místy naskakovala husí kůže.Přeji Vám hodně sil ve Vaší práci,určitě má smysl,byť byste pomohla třeba jen jedinému člověku!

PRO ANDREU (ADMINISTRÁTOR, 27. 06. 2007 11:11)

EVINY ODPOVĚDI JSOU POUZE POD VÝŠE UVEDENÝM ODKAZEM A JE MOŽNÉ ODHADNOUT, KOMU STÁLO ZA TO, POUŽÍT Z VLASTNÍ UBOHOSTI JEJÍ JMÉNO. EVA NYNÍ PŘEDNOSTNĚ ODPOVÍDÁ LIDEM DO SCHRÁNKY. PROSÍM O CHVÍLI STRPENÍ, VĚŘÍM, ŽE CO NEJDŘÍVE ODPOVÍ I VÁM.

pro pana tvorstva (krotitel, 26. 06. 2007 22:41)

Tebe hledam si skvely, urcite si impotentni tak potrebujes skrotit za nespolehlivost.

Tak to má být!! (Pán tvorstva, 26. 06. 2007 22:31)

Základní pravidlo je ,že na ženský nesmí v žádným případě zaschnout krev a pokud možno by neměla vytahovat pracky z dřezu s nádobím s výjimkou když přivezou uhlí ,aby ho mohla jít skládat....pořádek musí být...rodina je základ státu...

reklamace (Petr Plíhal, 26. 06. 2007 20:35)

nefunguje to.... ;-)

Nováková (Andrea, 26. 06. 2007 20:28)

Ahoj Evi můj muž mně bije za hlouposti.Můžeš mi pomoct?

domov (Šárka, 26. 06. 2007 16:14)

Přeju Všem týraným ženám hodně síly a odvahy odejít od muže. Měla jsem v náručí dvouměsíčního postiženého syna za sebou šestiletého zdravého syna, když mě manžel chlěl fyzicky napadnout s nožem v ruce. Naštěstí jen rozbil kuchyň. Druhý den jsem sbalila jen osobní věci a odešla jsem. Naštěstí jsem měla maminku, která mě přijala. Neměla jsem ani korunu a bohužel mi v tu chvíli podle našich zákonů nemohl pomoci ani stát. A zvládla jsem to. Proto se prosím nebojte a osamostatněte se. Není nic horšího než se doma bát - domov má poskytnout bezpečí.Šárka

Odpověď na-Petr Plíhal, 26. 06. 07 (administrátor, 26. 06. 2007 16:05)

Milí Péťo! Jestli o to stojíš, zakážu ti sem přístup i ze tvé další IP adresy. Ale uvědom si prosím, že je to na tvoje přání, takže dodatečné reklamace, že nemáš možnost vyjádřit svůj názor, neberu. Měj se profíku :-)

Reakce (Tom, 26. 06. 2007 15:45)

Nechci Vám šahat do svědomí,ale VINA NENÍ NIKDY POUZE NA JEDINNÉ STRANĚ,ALE NA OBOU STRANACH.PIŠI Z VLASTNÍ ZKUŠENOSTI.To jste dříve neviděla?A malý dotaz pro Veroniku (22/06/07 , 23:22):Včem jste NADŘAZENÉ?Hitler se snaˇžil také být nadřazený,a jak dopadl!A BUDOUCNOST TA PATŘÍ DĚTEM (KLUKŮM I HOLKÁM STEJNÝM DÍLEM) NAM UŽ NE.Obětem jakéhokoli násilí : HLAVU VZHURU , BUDE HŮŘ. :-)) S pozdravem Tom.

Jednou musí na každého zloducha dojít (Nada Hruska, 26. 06. 2007 15:35)

Milá Evo.Netušila jsem,ze když jsi skončila v televizi,jakým peklem jsi si musela projít.Oslovilo to i mou 13.letou dceru,která se dívala na 13.komnatu.Konečně jsi se vzbouřila a moc Ti fandím.Pa Nada

pro Tomáše admina (Petr Plíhal, 26. 06. 2007 15:22)

Ty jsi mi ale nešika! Tak jak mne zakážeš teď?
Nauč se trochu lépe programovat a jistě na to přijdeš. Holt jste s Evou stejní profíci ve svých oborech... Pa, Tome 0-)

                                                                             [ Starší příspěvky ]

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

můj osud jako přez kopírák

(Marie, 22. 6. 2007 22:20)

Po shlédnutí 13.komnaty mám slzy v očích.Nejenomže mám doma dvojčata,ale taky jsem zpívala,i když ne tak skvěle jako Vy.Prošla jsem v manželsví naprosto stejným scénářem a svým kamarádkám vděčím zato,že mě držely nad vodou jako Vás.Bohužel jsem rozvedená víc jak 10.let a navázat hlubší vztah se bojím.Přeju hodně štěstíčka a sil,vím sama jak je to těžké.Spoustu hezkých písniček

Pozdrav

(Ivana Slapničková, 22. 6. 2007 22:18)

To nejhorší jste už prožila a nyní bude už jen lépe.Moc Vám to přeji.

skládám poklonu

(Marcela, Ostrava, 22. 6. 2007 22:14)

Skládám poklonu po zhlédnutí 13. komnaty a držím Vám palce, ať se dostanete z trablů co nejdříve. Práce je mnohdy všemocný lék, takže mnoho úspěchů ve zpívání, hodně zdraví a síly !!!

správné rozhodnutí

(Lena, 22. 6. 2007 22:13)


HODNĚ ŠTĚSTÍ.....

13.komnata

(jajina, 22. 6. 2007 22:13)

dobrý den, je mi velice smutno z vašeho příběhu,a chci věřit, že se vám podaří všechno zlé překonat, i když vím jak je to těžké, podobné zkušenosti mám také i když už je to také za mnou,tak stále špatně spím a dost se straním lidí.Myslím si že to na mně každý pozná. asito chce ještě čas???

Hodně štěsí

(renata, 22. 6. 2007 22:12)

Milá Evo, po shlédnutí 13. komnaty je mi strašně úzko na tím, co jste musela(?) vydržet. Přeji Vám do dalšího života, abyste potkávala už jen dobré lidi a Vašim dětem, aby se s těmito zážitky vyrovnaly bez vážnějších následků v jejich dalším životě (určitě se to ale s nimi půjde celý život). Můj muž prošel také domácím násilím a naštěstí na mne po 23 letech soužití nikdy nevztáhl ruku. Myslím, že v mém případě by to ale udělal pouze jednou. Při mé povaze bych prostě nemohla žít s někým, kdo by mi jakkoli ublížil. Lidská důstojnost je pro mne na jednom z nejvyšších míst na žebříčku hodnot. Možná mohu takto uvažovat i proto, že mám stále oporu v rodičích, a to Vy jste asi neměla.
Hodně štěstí, jste statečná holka.
Renata (40 let)

Milá paní Evo,

(Jarka, 22. 6. 2007 22:12)

mluvila jste mi z duše, tutéž zkušenost mám za sebou už 12 let, ale pořád je to ponížení ve mně. Také jsem se snažila zachránit rodinu a hlavně ušetřit děti všeho nepěkného. Proto jsem se rozvedla až po 18 letech stejného marasmu, o jakém dobře víte. Asi bych dnes jednala už daleko razantněji. Musím říct, že se ukázalo, že můj bývalý manžel a tyran je naprostý chudák a to , co neustále vyčítal mně, není schopen vůbec zabezpečit sám. Rozhodnutí rozvést se, byl naprosto osvobozující pocit, pamatuji si ho dodnes. Přeji Vám, abyste svoji sílu stále rozvíjela a vážila si sama sebe. Děti poznají, kdo je jejich dobrým vzorem. Držím Vám palce.

držte se

(Petr, 22. 6. 2007 22:10)

Díval jsem se na komnatu a musím vám vzdát úctu za to ,co jste zažila a co dokážete díky těmto zkušenostem darovat lidem kolem vás.

13,komnata

(marcelina, 22. 6. 2007 22:10)

Právě skončila 13. komnata a přesto,že jsem váš příběh četla v novinách,musím říct,že takhle je to ještě horší. Nechápu,kde se v chlapech bere ten pocit,že všechno mohou a kde ta jistota,že jim se nemůže nic stát. Obdivuji vaši odvahu a i když já sama nic podobného neprožívám,žádný takovýto příběh mě nenechává chladnou. Držím Vám pěsti a přeji hodně štěstí do dalšího života.

Držím palečky

(Iva, 22. 6. 2007 22:10)

Milá Evičko.Je 22.6.2007 půl 10 večer a já sleduji Váš příběh v české televizi.Musím říct,že mě rozplakal a vrátil mě do doby,kdy i já prožívala dny plné strachu a bolestí.A to dohromady se 3 dětmi.Byla jsem na pokraji sil,nevěděla co dělat.Když mě do toho všeho ještě umřela má maminka,tak to už jsem opravdu myslela,že to nepřežiju,že se proti mě vše spiklo.Prostě jsem ztratila posledního človíčka,který mě vždy poradil,pomohl.Ta ztráta mě pořád bolí a je mi smutno.
Jste statečná a držím Vám palečky,ať už Vám vše vychází,tak jak si přejete.Ať už máte na své tváři jen ten Váš milý usměv.S pozdravem Iva

Hluboká poklona

(Eva, 22. 6. 2007 22:09)

Skládám Vám hlubokou poklonu a DĚKUJI. Vy jste totiž prostřednictvím 13.komnaty vyprávěla nejen o sobě, ale o spoustě nás dalších, které si prožíváme ten samý - jen trochu méně nebo více drastický příběh. Určitě jste mnoha ženám dodala odvahu jejich situaci začít řešit. Ještě jednou Vám DĚKUJI a přeji jen to dobré, výdrž a pevné zdraví.

pozdravení

(Tomáš, 22. 6. 2007 22:08)

Paní Evo,
držím Vám palce. Vždy mne strašně rozčílí, když slyším o nějakém případu domácího násilí. Nevím kolik žen týrá své muže, ale muž, který ubližuje ženě zaslouží tvrdý trest. Přeju Vám normální, tj. krásnou lásku, a hodně zpívání!

obdiv

(marie, 22. 6. 2007 22:08)

Milá Evo,obdivuji Vás-jak dokážete mluvit o soukromých věcech před celým národem bez vyjádření Vašeho manžela,myslím si že,vždy je vina na obou stranách,nebo jste tak stoprocentní??,Jak to děláte???,,

Hodně štěstí

(Pavlína, 22. 6. 2007 22:04)

Dobrý večer, sledovala jsem 13. komnatu, držím palce Vám i ostatním, které potkal takto neradostný osud!Bojujte dál, máte určitě velikou oporu v dětech!

13. komnata

(Jitka, 22. 6. 2007 22:02)

Milá Evo, právě jsem se dodívala na 13.komnatu.Ještě teď se klepu, protože všechno to, co jste říkala, jsem prožila taky.I s tím, že jsem si také psala deník a přemýšlela o konci. Prostě jako kdybych slyšela samu sebe, kdybych o tom mohla mluvit.Můžu Vám říct, že už je to skoro 18 let, co je to za mnou. Odešla jsem po roku (naštěstí brzy) a teď žiji moc spokojeně, i když sama.Je moc dobré, že tento díl byl odvysílán.Držím Vám palce, i když Vy to teď už zvládnete i bez toho, jste silná.

drzim palce

(michal, 22. 6. 2007 22:01)

Sem rad ze se vracite na scenu.Drzim Vam palce.Jeste dotaz:existuje nejaka pomoc i pro muze kteri jsou v podobne situaci jako Vy??

Pozdrav

(Lenka, 22. 6. 2007 22:00)

Zdravím Vás Evo,během dnešního večera dostanete určitě mnoho pozdravů a nejen od žen.
Máte můj obdiv,ve 13.komnatě jste hovořila ač o velmi odporných věcech,tak s noblesou a slušností.
To se dnes nevidí a nenosí.Mějte se moc hezky a přeji co nejvíce pohody.

Obdiv

(Petra, 22. 6. 2007 21:59)

Dobrý den, již jsem shlédla 13. komnatu a myslím, že si zasloužíte obdiv. i když mi je teprve 18 let, vím, co je to týrání, protože můj otčín týral moji matku. A to takovým způsobem, že se mi o tom ani nechce psát. Ale moje máma je asi silná tak jako Vy, a dokázala odejít.

Přeji Vám mnoho životních úspěchů, a hlavně zdraví

Peťa S.

Obdiv

(Alena, 22. 6. 2007 21:59)

Po shlédnutí 13.komnaty mi dovolte vyslovit Vám obdiv za Vaši statečnost a odvahu. Ve Vašem současném životě Vám přeji hodně zdraví, klidu a radosti z práce, která Vás jistě naplňuje.

ŠOK

(Petr Kulička, 22. 6. 2007 21:58)

Moc Vás zdravím a musím upřímně napsat, že jsem v šoku. Jsem z České Třebové a asi už před víc jak 20 lety jsem byl na Vašem představení u nás v Malé scéně. Moc se mi to tenkrát líbilo. Od té doby jsem bohužel o Vás moc neslyšel. Až dnes ve 13. komnatě Vaši výpověď. Jsem v šoku, jak se něco takového mohlo tak sympatické a nadané zpěvačce stát. Moc Vám držím pěsti a máte štěstí a vše skvěle zvládnete. Máte můj velký obdiv. Mějte se krásně.Zdraví Petr Kulička, Česká Třebová, 39 let


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8

následující » 

 

Kontakt

Oběti domácího násilí mohou Evě napsat na:

evinaschranka@email.cz

odkazy

Asociace školské sociální práce v ČR, z. s.

Archiv

Kalendář
<< listopad / 2022 >>

Statistiky

Online: 5
Celkem: 571853
Měsíc: 4180
Den: 140