Jdi na obsah Jdi na menu
 

Na tuto stránku můžete psát své vzkazy

Eviny odpovědi najdete tady

K odeslání vzkazu použijte formulář na konci stránky.

Vzkazy budou průběžně zveřejňovány.

(V případě neslušných vzkazů má majitel nebo administrátor těchto stránek výlučné právo příspěvky korigovat.)

________________________________________________________________

 

 

Ahoj Evičko (helena.fla, 28. 06. 2007 14:17)

Jsem moc ráda, že jsem Tě zase objevila, v 80.-tých létech jsi patřila k mým oblíbencům. Možná vzpomeneš na Jirku Matyse, dělal v jedné liberecké kapele technika a přes něj jsem nějak přišla k Tvému LP, které bylo tak skvělé, že bylo doma omíláno stále dokola. Teď, když jsi byla v televizi, tak se mě moje 26-ti letá dcera ptala : A mami to je TA Hurychová viď, tak si dovedeš spočítat, kolik jí tenkrát mohlo být a jak si Tě dokázala zapamatovat. Chci Ti jenom říci, že jsi skvělá, nádherná a chytrá ženská a že Ti přeju už jenom samé dobré věci. Helena
P.S. Mimochodem, to LP je zašantročené a je mi to nesmírně líto, ráda bych ho znovu poslouchala v té původní verzi (snad s Honzou Neckářem?. Vydejte tu desku znova, prosím.

pro pána tvorstva (Michaela, 28. 06. 2007 13:33)

Že na ženě nesmí zaschnout krev? Co jsi to za hovado (a to to hovado urážím, když ho srovnávám s tebou), teda ještě že je tu korektura, jinak by sis něco vyslechl a mít tě po ruce, věř tomu, že ta krev by opravdu nezaschla, ale na Tobě!!!

Upozornění (Administrátor, 28. 06. 2007 13:33)

Ještě jednou upozorňuji že Eva píše své odpovědí na samostatné stránce, kterou najdete výše. Veškeré odpovědi podepsané jejím jménem v přehledu vzkazů, jsou jen trapným pokusem nějakého "inteligenta" pošpinit její jméno.

plukovníkům, pánům tvorstva a podobným (Michaela, 28. 06. 2007 13:27)

Je mi Vás upřímně líto, buď jste podpantofláci nebo hlavními aktéry domácího násilí. Ale věřte, "že na každou svini se voda vaří"!!! Jednou na své ubohé názory dojedete. Fandím všem týraným ženám, které dostanou odvahu ze vztahu odejít. Evo díky za tyto stránky!!!

PRO IMBIHO PSEUDONYMA (Marie, 28. 06. 2007 09:23)

PROC SE SCHOVAVAS ZA EVICKU SI UBOHY SLABOCH VYHLEDEJ POMOC,VSEM SE ULEVI A NEJVIC TOBE.NEJSI ZAJIMAVY,TVUJ PSEUDONYM JE TRAPNY.

pokouším se bránit.... (Petra, bojovnice, 27. 06. 2007 21:53)

Ahoj Evo, v současné době jsem již poznala psychický teror rodiny manžela a jen díky jednomu kamarádovi. Moc mi pomohl a sám nemá jednoduchý život. Psychicky ho týrá sousedka, žena invalidního manžela, který vyžaduje celodenní péči. V současné době nemám vlastní internet doma, jen doufám dočasně, tak píši vzkaz jen v rychlosti z netu z knihovny.Ráda bych si s Vámi blíže promluvila o problémech.

13.komnata (Janka, 27. 06. 2007 16:41)

Evo,celý pořad jsem shlédla se zatajeným dechem,protože něco obdobného jsem si prožila i já,akorát jsem nenašla odvahu svůj problém pojmenovat a vyjít s ním na veřejnost.Prošla jsem si téměř všechny příspěvky a překvapilo mě,kolik žen a dívek bojuje o svoji důstojnost v nevydařeném vztahu s tyranem.Váš příběh mi dodal odvahu,věřím,že že jste si prošla opravdovým peklem,je to znát i z vašich nejnovějších nahrávek,při kterých mi místy naskakovala husí kůže.Přeji Vám hodně sil ve Vaší práci,určitě má smysl,byť byste pomohla třeba jen jedinému člověku!

PRO ANDREU (ADMINISTRÁTOR, 27. 06. 2007 11:11)

EVINY ODPOVĚDI JSOU POUZE POD VÝŠE UVEDENÝM ODKAZEM A JE MOŽNÉ ODHADNOUT, KOMU STÁLO ZA TO, POUŽÍT Z VLASTNÍ UBOHOSTI JEJÍ JMÉNO. EVA NYNÍ PŘEDNOSTNĚ ODPOVÍDÁ LIDEM DO SCHRÁNKY. PROSÍM O CHVÍLI STRPENÍ, VĚŘÍM, ŽE CO NEJDŘÍVE ODPOVÍ I VÁM.

pro pana tvorstva (krotitel, 26. 06. 2007 22:41)

Tebe hledam si skvely, urcite si impotentni tak potrebujes skrotit za nespolehlivost.

Tak to má být!! (Pán tvorstva, 26. 06. 2007 22:31)

Základní pravidlo je ,že na ženský nesmí v žádným případě zaschnout krev a pokud možno by neměla vytahovat pracky z dřezu s nádobím s výjimkou když přivezou uhlí ,aby ho mohla jít skládat....pořádek musí být...rodina je základ státu...

reklamace (Petr Plíhal, 26. 06. 2007 20:35)

nefunguje to.... ;-)

Nováková (Andrea, 26. 06. 2007 20:28)

Ahoj Evi můj muž mně bije za hlouposti.Můžeš mi pomoct?

domov (Šárka, 26. 06. 2007 16:14)

Přeju Všem týraným ženám hodně síly a odvahy odejít od muže. Měla jsem v náručí dvouměsíčního postiženého syna za sebou šestiletého zdravého syna, když mě manžel chlěl fyzicky napadnout s nožem v ruce. Naštěstí jen rozbil kuchyň. Druhý den jsem sbalila jen osobní věci a odešla jsem. Naštěstí jsem měla maminku, která mě přijala. Neměla jsem ani korunu a bohužel mi v tu chvíli podle našich zákonů nemohl pomoci ani stát. A zvládla jsem to. Proto se prosím nebojte a osamostatněte se. Není nic horšího než se doma bát - domov má poskytnout bezpečí.Šárka

Odpověď na-Petr Plíhal, 26. 06. 07 (administrátor, 26. 06. 2007 16:05)

Milí Péťo! Jestli o to stojíš, zakážu ti sem přístup i ze tvé další IP adresy. Ale uvědom si prosím, že je to na tvoje přání, takže dodatečné reklamace, že nemáš možnost vyjádřit svůj názor, neberu. Měj se profíku :-)

Reakce (Tom, 26. 06. 2007 15:45)

Nechci Vám šahat do svědomí,ale VINA NENÍ NIKDY POUZE NA JEDINNÉ STRANĚ,ALE NA OBOU STRANACH.PIŠI Z VLASTNÍ ZKUŠENOSTI.To jste dříve neviděla?A malý dotaz pro Veroniku (22/06/07 , 23:22):Včem jste NADŘAZENÉ?Hitler se snaˇžil také být nadřazený,a jak dopadl!A BUDOUCNOST TA PATŘÍ DĚTEM (KLUKŮM I HOLKÁM STEJNÝM DÍLEM) NAM UŽ NE.Obětem jakéhokoli násilí : HLAVU VZHURU , BUDE HŮŘ. :-)) S pozdravem Tom.

Jednou musí na každého zloducha dojít (Nada Hruska, 26. 06. 2007 15:35)

Milá Evo.Netušila jsem,ze když jsi skončila v televizi,jakým peklem jsi si musela projít.Oslovilo to i mou 13.letou dceru,která se dívala na 13.komnatu.Konečně jsi se vzbouřila a moc Ti fandím.Pa Nada

pro Tomáše admina (Petr Plíhal, 26. 06. 2007 15:22)

Ty jsi mi ale nešika! Tak jak mne zakážeš teď?
Nauč se trochu lépe programovat a jistě na to přijdeš. Holt jste s Evou stejní profíci ve svých oborech... Pa, Tome 0-)

                                                                             [ Starší příspěvky ]

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Ráno budu nad věcí

(Renata, 23. 6. 2007 0:42)

Sledovala jsem dnes 13.tou komnatu na ČT . Dodnes si pamatuji úryvek " zítra ráno budu nad věcí ,to večer smutky rozsvěcí " z přelomu roku 1979, kdy jsem zústala sama s ročním synem. Je možné koupit CD s touhle písničkou ?

Pro Hanku

(Diskutér, 23. 6. 2007 0:39)

Jistě, ten pořad nebyl soud (jinak by ho, obávám se, ta paní prohrála), ale novinářský kousek. A pokud to nemělo být tendenčně zakoupené rádoby-nezávislé dílko, pak by v zájmu zachování profesionální cti autora mělo být cílem zjistit VŠECHNY informace (a ne jen některé) a získat rovnovážně názory vech stran sporu (když už šlo evidentně o prezentaci sporu). To se však nestalo a dost mě udivuje, že to hájíte. Proč, mohu-li se zeptat?

Cenzura zde?

(Petr Plihal, 23. 6. 2007 0:37)

zprava, kterou jsem obdrzel:
"Uživatel zakázal přidávání komentářů z vaší IP adresy."
nepsal jsem zde nic neslusneho a prece zde zakazali mou IP adresu. Cenzura?
Pani Hurychova, je videt, ze patrite do 80. let!

Pro Pána tvorstva

(Hanka, 23. 6. 2007 0:32)

Je mi líto, ale musím Vás hluboce zklamat. Doma mám naklizeno, patřím mezi kulturní ženy. A můj muž už spí, hospoda není jeho zájmem a já tu pilně vyšívám ubrus k ranní snídani. Takže předpokládám, že naše výměna názorů na stránkách paní Hurychové tímto končí - jsou to její stránky a vzkazy směrem k ní - přeji dobrou noc.

Odezva na příspěvky

(Vladka, 23. 6. 2007 0:28)

Dobře se to mluví,ale hůř koná.Veřte,že vím o čem píši.Když se dostanete na samé dno,jen těžko se odrážíte a s dětmi po boku,je to o to horší.Není to jen o tom,co zrovna prožíváte,ale také o tom,co vás čeká.Moje zkušenost je taková,že trestní oznámení bych vícekrát nepodala a to i přesto,že dnes již vím,že projít tím,bylo pro spravedlnost nutné.Nikomu nepřeji zažít ponížení při výslechu na policii,kriminálce,u psychologa a u soudu,kdy neustále vysvětlujete a dokazujete,že jste obětí.Paní Evě přeji hodně štěstí a sil,bude je potřebovat.

Fandím Vám

(Hanka, 22. 6. 2007 23:57)

Milá paní Evo, děkuji za 13.komnatu. Ohlasy jsou zde různé a myslím si, že je to dobře. Každý názor je výrazem člověka.
Myslím si, že nikdy není vina jednoho 100%, stejně jako nejsme nikdo stroprocentní, sáhněme si poctivě všechny a všichni do svědomí...,
ale jestliže se začnou vzniklé problémy řešit fyzickým násilím - je zapotřebí jednat. Ne vždy to ale jde - ženy jsou stále ještě hodně na mužích závislé - bohužel. Města jsou plná sádrových trpaslíků, u nás i sličných děv - ale možnost pomoci týrané ženě je minimální s absolutním nezájmem samosprávy a státní správy.
Jste statečná - Váš postoj jako reklamu může brát vážně snad jen člověk s průvanem v hlavě, tomu jednomu silákovi tady bych přála jako protějšek stejně silnou ženu, jako je on...škoda (ale třeba ji má a tady hází silná ramena...).
O fyzickém a psychickém násilí je zapotřebí mluvit, vyndavat ho na světlo boží, aby věděly i ostatní ženy, že existuje možnost řešení.
Řekla jste tam jednu důležitou věc - máte dobré kamarádky, které Vás podržely, pomohly. Znám ženy, které jsou samy, jsou týrány na vesnici, nemají kam jít a i pomoc psychologa je pro ně obtížným řešením.
Přeji Vám vše dobré ve Vašem dalším životě a hezké léto.

Mila Evo,

(Petr, 22. 6. 2007 23:29)

nedejte na prispevky samolibych sexistickych nadsamcu. Podle vseho jsou jen sexualne frustrovani a nemaji nic lepsiho na praci, nez se vysmivat a sadisticky trapit kohokoliv, o kom vedi, ze je slabsi. Dryime palce, at vse dobre dopadne!!!

Malý rozpor

(Eva, 22. 6. 2007 23:26)

Je fajn ,že se týrané osoby, které nevěděly o možnostech pomoci prostřednictvím Bílého kruhu bezpečí a Dona linky , o tomto prostřednictvím vašeho příběhu dozvěděly. Nějak mi však nesedí vaše Eviny stránky neboť tuto bohulibou a jistě potřebnou činnost spojovat s rubrikou videoklipů a diskografie , mě připadá trochu nedůvěryhodné a malinko zištné . Bohužel . Ale jinak vám přeji hodně štěstí.

ještě jednou

(Veronika, 22. 6. 2007 23:22)

přečetla jsem si příspěvky a žasnu kolik je týraných žen. Sakra pošlete ty hajzlíky někam při první známce nějaké nadřazenosti. Budoucnost patří ženám! My jsme totiž nadřazené ale nedáváme to najevo násilím, máme jiné zbraně.

E-mail

(Romana, 22. 6. 2007 23:11)

Paní Hurychová,zažila jsem úplně to samé, co vy. Psychické týrání, sexuální násilí a facky. Je to hrůza. Když si z vás manžel udělá hadr na podlahu a je to čím dál tím horší a léčí si na vás svoje vlastní mindráky a vy se nemůžete bránit. Napsala jsem Vám e-mail. Přsčtěte si ho. Musíme být silné a bojovat. Už kvůli sobě a dětem. Do budoucnosti. Ale ty šrámy na duši .... :-( to je na celý život.

Tomu Pánu tvorstva, který se tady předvedl bych vzkázala, aby si zašel k psychiatrovi. Je to jeden z těch týpků našich manželů.

Milá paní Evo

(Mája - bubusau@seznam.cz, 22. 6. 2007 22:43)

Dnes jsem si vydupala možnost koukat na 13 komnatu o vás. Nedívám se často na televizi, spíš sáhnu po pěkné knize, ale chci-li něco vidět, nedám si to vzít. To je právě tento případ. Několikrát jsem viděla pány tvorstva, kteří ručně své manželce vysvětlovali, jak se má chovat a co si o ní myslí. Když jsem měla vážnou známost, povídala jsem si s partnerem o tom, zda by mne uhodil. Každý se dušoval, že ne............. Měla jsem na to vždy odpověd v tom smyslu, že kdyby to udělal, rána by se nedožil. Nepřeperu tě ve dne, ale v noci spíš....Několik jich sice ode mne s hrůzou v očích odešlo, ale ten co zůstal, je sice neuvěřitelně vzteklý a kolikrát říkal, že se má co držet, ale nesáhl by na mne. Nejenom, že je to slušný chlap, ale také by asi měl respekt, protože moc dobře ví, že co řeknu, splním. Snad by si měly ženy více o tomto tématu povídat s partnerem ještě před svatbou, včetně alkoholu apod.Vím, zní to přemoudřele, vyhrožováním se také nic nespraví, ale muž musí mít pocit, že pokud něco takového udělá, trest ho nemine. Psychický teror je horší, moje mamka o tom věděla své a říkávala, že facka přebolí, ale rána na duši nikdy. Moc vám přeji, aby podle vaší písničky,,Já přijdu", kterou jsem měla moc ráda, jednou přišel ten pravý, pofoukal bolavou dušičku a vlil vám další radost do života. Moc si vás i vaší nynější práce vážím.

Odvaha

(Iveta, 22. 6. 2007 22:35)

Odvážná Evo,jste velmi odvážná žena,která si zaslouží to nejlepší z celého světa a to je štěstí,lásku,zdraví a konečně vytoužený klid.Moc Vás obdivuji,já jsem si totiž prožila něco podobného,jako vy,z rozdílem,že to netrvalo,tak dlouho,nebylo to,až tak kruté a nebyl to manžel,ale přítel a bohu díky,nebyly ani děti.Dlouho jsem se bála navázat nový vztah,ale mám,teď přítele s kterým jsem moc šťastná,je mě 35 let,co jsem popisovala se mě stalo před 10 lety.Přeju Vám v životě,jen to dobré a hezké,aby Vás provázelo.S podravem Iveta

Pozdrav

(Natália, 22. 6. 2007 22:34)

Milá Eva.Videla som 13tu komnatu v ktorej ste rozprávali o svojom ťažkom živote. Veľmi ma to zaujalo. Touto správou Vám chcem iba povedať, že Vám držím palce aby ste sa zo všetkým vyrovnali aj keď to sa asi úplne nedá. A aby sa vám v živote už iba darilo, pretože každý človek má právo na šťastný život. Dúfam, že sa Vám podarí zohnať sponzora na vydanie nového CD. Pretože Vaše pesničky sú veľmi pekné a melodické:)S pozdravom Natália

Pravda či nepravda?

(Martin, 22. 6. 2007 22:34)

Tyrany, či případné tyranky nesnáším, avšak rád bych slyšel i druhou stranu. Nechci však tvrdit, že si vymýšlíte. Domácí násilí je pro mne něco nepochopitelného, ale zcela jistě existuje. Mějte se fajn, a v případé, že pravda je na Vaší straně - ať Vám vše dobře dopadne.

Dík

(Lenča, 22. 6. 2007 22:28)

Krásný večer.Vaše vyprávění v pořadu 13.komnata bylo moc dojemné,ale zasloužíte si můj obdiv.Myslím si že spousta žen,ale asi i mužů jsou ve stejné situaci jako vy,než jste sebrala sílu a odvahu a začala bojovat.Sice je to už osm let co jsem dostala první facku,kterou jsem omluvila.Pak následovalo další bití a urážení.Též jsem se dostala až na dno svých sil.Pak až jsem pochopila že v takové situaci moje dítě žít nebude a i když to byl již druhý manžel řekla jsem si že bude lepší být rozvedena podruhé než žít takto.Nazor paní Marie,že vina je na obou stranach je sice pravdivá,ale v mém případě neplatila.Dnes se nestydím říci ,že jsem byla obětí domácího násilí.Dokonce jsem zjistila že když jsem to nahlas přiznala tak se mi hrozně ulevilo.Tak prosím mluvte o tom nahlas.I kdyby jste tím co dělate pomohla jen jednomu člověku tak je to super.Díky moc a hodně štěstí Vám i všem ve vašem okolí,kteří pomáhají takto týraným ženám,ale i mužům.Ještě jednou dík

Eva

(Hexa01@centrum.cz, 22. 6. 2007 22:25)

Omlouvím se chyby psala jsem to po tmě a ty soud trvá 13 let dík Hexa

Eva

(Hexa01@centrum.cz, 22. 6. 2007 22:24)

Evo držste budete to potřebovat ,protže nače soudy to je něco hroznýho .Mám to za sebou .Dodnes se soudím o alimenty a to trvá 1 rok .Tak pracují naše soudy a vše dělají pro děti je to smutné a tak V8m přejí hodně uspěchu a aby Vám to netrvalo tak dlouho jako mám Hexa

Paní Evě

(Marcela, 22. 6. 2007 22:22)

Dobrý večer paní Evo
Jako mladá holka jsem Vás ráda poslouchala a často jsem si vzpomínala kam jste se asi poděla ze světa šoubyznysu.Když jsem dnes viděla vaši zpověď ve Třinácté komnatě v mnohém mi to připomělo vlastní manželství. I když nedocházelo k fyzickému násilí to psychické se mi dnes v paměti vrátilo. Bylo toho dost i když proti tomu Vašemu to bylo určitě méně. Stejně jako vám mi pomohly kamarádky a stejně jako vy jsem dlouho sbírala odvahu to ukončit.Podařilo se dnes žiji s dcerkou sama a po dlouhých letech znovu získávám sebevědomí. Moc Vám přeji aby jste znovu byla šťastná a spokojená a také mnoho úspěchů ve Vaší nynější činnosti .Vydržte a nedejte se nashledanou Marcela

Veľa šťastia

(Renata, 22. 6. 2007 22:22)

Dobrý večer, pozerala som 13. komnatu o Vás a obdivujem Vás, že ste to všetko prekonali, vďaka Vašej vôli a pomoci Vašich priateľov. Prajem veľa šťastia,zdravia a radosti ako aj Vám a Vašim dvom dcérkam.

Držím palce

(Pavel 46 let, 22. 6. 2007 22:21)

Milá Evo, buďte silná a statečná. Vaše písničky jsou moc krásné. Jednou, když jsem šel z plesu nebo koncertu (v 80. letech) jsem Vás s mojí partou potal před Lucernou se slovy hele Eva Hurychová. Vy jste se na mě usmála a Váš úsměv vidím do dnes. Přeji mnoho štěstí a zdraví do dalších let.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8

následující » 

 

Kontakt

Oběti domácího násilí mohou Evě napsat na:

evinaschranka@email.cz

odkazy

Asociace školské sociální práce v ČR, z. s.

Archiv

Kalendář
<< listopad / 2022 >>

Statistiky

Online: 2
Celkem: 571865
Měsíc: 4186
Den: 142