Jdi na obsah Jdi na menu
 

Na tuto stránku můžete psát své vzkazy

Eviny odpovědi najdete tady

K odeslání vzkazu použijte formulář na konci stránky.

Vzkazy budou průběžně zveřejňovány.

(V případě neslušných vzkazů má majitel nebo administrátor těchto stránek výlučné právo příspěvky korigovat.)

________________________________________________________________

 

 

Ahoj Evičko (helena.fla, 28. 06. 2007 14:17)

Jsem moc ráda, že jsem Tě zase objevila, v 80.-tých létech jsi patřila k mým oblíbencům. Možná vzpomeneš na Jirku Matyse, dělal v jedné liberecké kapele technika a přes něj jsem nějak přišla k Tvému LP, které bylo tak skvělé, že bylo doma omíláno stále dokola. Teď, když jsi byla v televizi, tak se mě moje 26-ti letá dcera ptala : A mami to je TA Hurychová viď, tak si dovedeš spočítat, kolik jí tenkrát mohlo být a jak si Tě dokázala zapamatovat. Chci Ti jenom říci, že jsi skvělá, nádherná a chytrá ženská a že Ti přeju už jenom samé dobré věci. Helena
P.S. Mimochodem, to LP je zašantročené a je mi to nesmírně líto, ráda bych ho znovu poslouchala v té původní verzi (snad s Honzou Neckářem?. Vydejte tu desku znova, prosím.

pro pána tvorstva (Michaela, 28. 06. 2007 13:33)

Že na ženě nesmí zaschnout krev? Co jsi to za hovado (a to to hovado urážím, když ho srovnávám s tebou), teda ještě že je tu korektura, jinak by sis něco vyslechl a mít tě po ruce, věř tomu, že ta krev by opravdu nezaschla, ale na Tobě!!!

Upozornění (Administrátor, 28. 06. 2007 13:33)

Ještě jednou upozorňuji že Eva píše své odpovědí na samostatné stránce, kterou najdete výše. Veškeré odpovědi podepsané jejím jménem v přehledu vzkazů, jsou jen trapným pokusem nějakého "inteligenta" pošpinit její jméno.

plukovníkům, pánům tvorstva a podobným (Michaela, 28. 06. 2007 13:27)

Je mi Vás upřímně líto, buď jste podpantofláci nebo hlavními aktéry domácího násilí. Ale věřte, "že na každou svini se voda vaří"!!! Jednou na své ubohé názory dojedete. Fandím všem týraným ženám, které dostanou odvahu ze vztahu odejít. Evo díky za tyto stránky!!!

PRO IMBIHO PSEUDONYMA (Marie, 28. 06. 2007 09:23)

PROC SE SCHOVAVAS ZA EVICKU SI UBOHY SLABOCH VYHLEDEJ POMOC,VSEM SE ULEVI A NEJVIC TOBE.NEJSI ZAJIMAVY,TVUJ PSEUDONYM JE TRAPNY.

pokouším se bránit.... (Petra, bojovnice, 27. 06. 2007 21:53)

Ahoj Evo, v současné době jsem již poznala psychický teror rodiny manžela a jen díky jednomu kamarádovi. Moc mi pomohl a sám nemá jednoduchý život. Psychicky ho týrá sousedka, žena invalidního manžela, který vyžaduje celodenní péči. V současné době nemám vlastní internet doma, jen doufám dočasně, tak píši vzkaz jen v rychlosti z netu z knihovny.Ráda bych si s Vámi blíže promluvila o problémech.

13.komnata (Janka, 27. 06. 2007 16:41)

Evo,celý pořad jsem shlédla se zatajeným dechem,protože něco obdobného jsem si prožila i já,akorát jsem nenašla odvahu svůj problém pojmenovat a vyjít s ním na veřejnost.Prošla jsem si téměř všechny příspěvky a překvapilo mě,kolik žen a dívek bojuje o svoji důstojnost v nevydařeném vztahu s tyranem.Váš příběh mi dodal odvahu,věřím,že že jste si prošla opravdovým peklem,je to znát i z vašich nejnovějších nahrávek,při kterých mi místy naskakovala husí kůže.Přeji Vám hodně sil ve Vaší práci,určitě má smysl,byť byste pomohla třeba jen jedinému člověku!

PRO ANDREU (ADMINISTRÁTOR, 27. 06. 2007 11:11)

EVINY ODPOVĚDI JSOU POUZE POD VÝŠE UVEDENÝM ODKAZEM A JE MOŽNÉ ODHADNOUT, KOMU STÁLO ZA TO, POUŽÍT Z VLASTNÍ UBOHOSTI JEJÍ JMÉNO. EVA NYNÍ PŘEDNOSTNĚ ODPOVÍDÁ LIDEM DO SCHRÁNKY. PROSÍM O CHVÍLI STRPENÍ, VĚŘÍM, ŽE CO NEJDŘÍVE ODPOVÍ I VÁM.

pro pana tvorstva (krotitel, 26. 06. 2007 22:41)

Tebe hledam si skvely, urcite si impotentni tak potrebujes skrotit za nespolehlivost.

Tak to má být!! (Pán tvorstva, 26. 06. 2007 22:31)

Základní pravidlo je ,že na ženský nesmí v žádným případě zaschnout krev a pokud možno by neměla vytahovat pracky z dřezu s nádobím s výjimkou když přivezou uhlí ,aby ho mohla jít skládat....pořádek musí být...rodina je základ státu...

reklamace (Petr Plíhal, 26. 06. 2007 20:35)

nefunguje to.... ;-)

Nováková (Andrea, 26. 06. 2007 20:28)

Ahoj Evi můj muž mně bije za hlouposti.Můžeš mi pomoct?

domov (Šárka, 26. 06. 2007 16:14)

Přeju Všem týraným ženám hodně síly a odvahy odejít od muže. Měla jsem v náručí dvouměsíčního postiženého syna za sebou šestiletého zdravého syna, když mě manžel chlěl fyzicky napadnout s nožem v ruce. Naštěstí jen rozbil kuchyň. Druhý den jsem sbalila jen osobní věci a odešla jsem. Naštěstí jsem měla maminku, která mě přijala. Neměla jsem ani korunu a bohužel mi v tu chvíli podle našich zákonů nemohl pomoci ani stát. A zvládla jsem to. Proto se prosím nebojte a osamostatněte se. Není nic horšího než se doma bát - domov má poskytnout bezpečí.Šárka

Odpověď na-Petr Plíhal, 26. 06. 07 (administrátor, 26. 06. 2007 16:05)

Milí Péťo! Jestli o to stojíš, zakážu ti sem přístup i ze tvé další IP adresy. Ale uvědom si prosím, že je to na tvoje přání, takže dodatečné reklamace, že nemáš možnost vyjádřit svůj názor, neberu. Měj se profíku :-)

Reakce (Tom, 26. 06. 2007 15:45)

Nechci Vám šahat do svědomí,ale VINA NENÍ NIKDY POUZE NA JEDINNÉ STRANĚ,ALE NA OBOU STRANACH.PIŠI Z VLASTNÍ ZKUŠENOSTI.To jste dříve neviděla?A malý dotaz pro Veroniku (22/06/07 , 23:22):Včem jste NADŘAZENÉ?Hitler se snaˇžil také být nadřazený,a jak dopadl!A BUDOUCNOST TA PATŘÍ DĚTEM (KLUKŮM I HOLKÁM STEJNÝM DÍLEM) NAM UŽ NE.Obětem jakéhokoli násilí : HLAVU VZHURU , BUDE HŮŘ. :-)) S pozdravem Tom.

Jednou musí na každého zloducha dojít (Nada Hruska, 26. 06. 2007 15:35)

Milá Evo.Netušila jsem,ze když jsi skončila v televizi,jakým peklem jsi si musela projít.Oslovilo to i mou 13.letou dceru,která se dívala na 13.komnatu.Konečně jsi se vzbouřila a moc Ti fandím.Pa Nada

pro Tomáše admina (Petr Plíhal, 26. 06. 2007 15:22)

Ty jsi mi ale nešika! Tak jak mne zakážeš teď?
Nauč se trochu lépe programovat a jistě na to přijdeš. Holt jste s Evou stejní profíci ve svých oborech... Pa, Tome 0-)

                                                                             [ Starší příspěvky ]

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

pro Marii

(Petr Plíhal, 26. 6. 2007 15:19)

Mařenko, vy jste se spletla. Vy jste to chtěla napsat Danovi a napsala jste to panovi tvorstva.

Teda vy jste ale fňukny! :-))))

pan tvorstva

(Marie, 26. 6. 2007 14:56)

Clovece Vy jste cely zmateny,stezujete si na spatny strance oslovte nekoho v seznamce tam se najde nekdo kdo hleda zrovna Vas,nebo mate problem,ktery muze resit pouze psychiatr,odborna pomoc je k nezaplaceni.

Fandím Vám

(Oldřich Mikuláš, 26. 6. 2007 14:56)

Paní Evo.

Přesto, že jsem muž, tak Vám moc fandím. Žádná žena na světě nebyla stvořena k tomu, aby si ji někdo dovolil ubližovat a dokonce bít. Je to všechno o kultuře každého člověka. Hulváti budou mezi náma vždy, ale lépe se jim vyhýbat. amiko@volny.cz +420608733691, Olomouc.

Fandím Vám

(Oldřich Mikuláš, 26. 6. 2007 14:51)

Verim Vam Evicko

(Marie, 26. 6. 2007 14:20)

Mila Evicko, moc Vam fandim jste skvela,nenechte se odradit zlopisci,verim ve Vas a preji Vam jen to nejlepsi.Velice Vas pozdravuji,hlavu mate vzhuru a to nekteri spatne nesou a na vic jste moc hezka to jim vadi,jste priklad vsem zenam nestratila jste sebeuctu a zustala jste clovekem.Marie

FUJTAJBLOVI

(Marie, 26. 6. 2007 14:04)

PLUKOVNIKU FUJTAJBLE VYSTIHL JSTE SE.
JSTE FUJTAJBL POZOR!URCITE SPATNE SNASITE BOLEST A OTRAVUJETE,CO KDYBY JSTE ODPOCHODOVAL!

LIDSKOST

(Marie, 26. 6. 2007 13:36)

MILA EVICKO,VELICE VAM DEKUJI ZA VASI TRINACTOU KOMNATU.JE NAS MNOHO,KTERI URCITE PROZIVAME VSECHNY TYTO HRUZY,KTERE NEMAJI NIC SPOLECNEHO S CLOVEKEM.POKUD SE NEKDO DOMNIVA, JESTE SNAD SCHALUJE JAKEKOLI TYRANI,JE DOST MOZNE,ZE TO PRAKTIKUJE NA NEKOM DOMA A NYNI SE OBAVA,ZE I NA NEJ KONECNE DOJDE.:VERIM,ZE ANO"

Divákovi

(VLAĎKA, 26. 6. 2007 10:33)

Prokázat,že jste někomu nedal facku,je stejně obtížné,jako prokázat,že jste ji dostal,to mi věřte vážený pane.Pokud byste pečlivěji sledoval případ paní Evy,věděl byste,že u ní se nejedná o facku jako takovou,ale především o psychické týrání-což je nesrovnatelně horší.Ctím názor druhých a chápu,že kdo to neprožil,nemůže to objektivně posoudit,ale já a pro mě bohužel,vidím věc z druhé strany.Vyjít ven s takovou věcí je moc těžké a člověk ve většině případů ani odvahu nenajde,že ji Eva našla,za to má můj obdiv i když Vám se to asi zrovna líbit nebude.Přeji hezký den.

13. komnata

(Divak, 26. 6. 2007 0:42)

To je opravdu dobrá zpráva, že obviněný chlap bude muset prokazovat svou nevinu. Vzhledem k tomu, že při platných současných zákonech by to bylo jaksi protiprávní, jsem v klidu. Ale umíte si představit způsob jak prokázat, že jsem někomu nedal facku? Těžké, že? Mimochodem vy jste paní Evo ve 13. komnatě mluvila tak obecně, že šlo spíš o halasnou reklamu na písničky, ne?

Diky

(Miky, 25. 6. 2007 18:47)

Mila Evo, shledla jsem Vasi 13.komnatu. Jsem mladsi rocnik, takze Vas jako zpevacku neznam, ale jste silna zena. Dekuji, za to , ze jste to vypovedela a urcite tim pomohla mnohym zenam, ktere mely strach o tom mluvit. Neni se za co stydet, ti co provozuji domaci nasili jsou nemocni lide...ale verim,ze to musi mit na cloveka ohromny psychicky dopad. Ja verim,ze se z toho dostanete, a jeste jednou dekuji.

Ja to zkratim

(Jirka, 25. 6. 2007 17:53)

Dobrý den, Evo. Jsem moc rád, že jste se tak trochu "vrátila mezi lidi". Mám skoro všechny Vaše desky a také výběrové CD. Už shánim ty nové nahrávky. Hlavně Vám přehu hodně štěstí a sil nad zlobou, nanávisti a hloupostí.

Zamyšlení

(Iva, 25. 6. 2007 16:05)

Evo, četla jsem všechny ty vzkazy pro Vás, chytla jste za srdce opravdu hodně lidí a to je moc dobře. Snad se každý alespoň malinko zamyslí nad tím, jak vlastně žije a co je "normální". Působíte nyní opravdu velmi dobře na všechny, kteří si něčím podobným prochází.... Až budu mít více času napíšu Vám osobně příběhy ve své rodině, je tam něco dost podobného. Přeji také krásnou budoucnost a Vy jste si jistě svůj kalich hořkosti již vypila. Iva

Pozdrav

(Naďa, 25. 6. 2007 14:46)

Dobrý den paní Evo.Sledovala jsem Vaši "13 komnatu" a musím říci - ani jsem skoro nedýchala.Mám za sebou něco podobného,takže asi vím,čím jste si prošla.Já měla snad "štěstí",že jsem s dalším mužem neměla dítě a měla kam odejít.Už je to pár let,ale člověk na to nikdy nezapomene.Nyní mám skvělého partnera po boku a konečně poznávám to pravé štěstíčko a lásku.Moc Vás pozdravuji,přeji hodně sil do dalšího života,aby jste také našla své štěstíčko,měla slunce v duši a úsměv na tváři.Hezké dny přeje Naďa z Prahy

je mi to lito

(Petra, 25. 6. 2007 14:23)

Dobry den, Vase 13. komnata je 13. komnatou moji maminky. Muj otec ji bil asi 5 let, prakticky od mych prvnich narozenin. Na cele obdobi si radsi moc nevzpominam. Na co si ale vzpominam, strasne boli. Mam moji maminku moc rada a dala bych ji vsechno na svete, jenom kdybych ji to mohla vynahradit. Otec prestoze vydelaval dost penez, nedaval nam penize ani na jidlo ani na obleceni. Mama vzdycky rika, ze nam malem musela sit i boty.
Dnes po 20 letech se otec chova jako by se ublizovalo jemu. Samozrejme ze se nikdo z jeho deti s nim nebavi. I kdyz, jak jsem se nedavno dozvedela od jedne osoby, otec by se prece mel ctit(!)(to jako vazne nekdo po me muze chtit???). Obcas ho navstivim. Je to ale vzdy to stejne. O mame nechce ani slyset, dela jako by me porodil malem on. Kdyz se s ni potka, tak ji vyka(!).
Od Vas asi ani zadnou radu necekam. Je to boj, ktery si clovek musi vybojovat sam. Jenom bych chtela rict, ze bych Vam prala, aby jste se s tim vyporadala lip nez moje maminka. Ta se od jiste doby radsi schovava jenom v praci.
PS: Otce nenavidim

Bolest

(Dan, 25. 6. 2007 12:48)

Bolí mě vzpomínka na Tebe,
bolíš mě Ty celý...
Bolí mě pohled z Tvých očí,
když vím, že jiskra mezi námi už nikdy nepřeskočí...
Bolí mě to, že jsi mi ublížil
a mé srdíčko utrápil...
Bolí mě, že to byla jen hra,
jenže já jsem ta co ji prohrála...
Bolí mě když vidím jak se usmíváš,
to se mi vysmíváš ?...
Bolí mě ta doba od našeho posledního okamžiku,
ode dne společného zániku...
Bolí mě když na Tebe vzpomínám
a ve svých snech za Tebou potají chodívám...
Bolí mě ten kolotoč slz, smutku a trápení,
když vím, že se to už nikdy nezmění...
Bolí mě ta hluboká rána v srdíčku,
utrápená jsem od hlavy až k malíčku...
Bolí mě ten pocit, že to nemůžu změnit,
že se budu stále trápit...
Bolí mě, že Tě mám pořád ráda,
že svým srdcem jsem ovládána...
Bolí mě, když se občas omlouváš,
ale novou šanci nám stále nedáváš...
Bolí mě to, protože Tě chci zpět...
ale vím, že už to nepůjde...
Bolí mě to, ale musím se naučit s tím žít,
snad jednou Ti to vše odpustím...
Bolí mě to a strašně moc...

My jiní

(Majka, 25. 6. 2007 11:18)

Vážená paní Evo,Váš pořad mě velice zaujal. Můžete být na sebe velice hrdá, že jste celou strašnou situaci takhle zvládla a tím jste silnější, než kterýkoliv člověk. Bohužel, nejste jediná.
Já ,ač mi je padesát pryč, již mnoho let trpím šikanou od svě maminky a setry. Je to takové to rýpání, šťourání ..... Skončilo to tak, že jsem byla na léčení v PL v Kroměříži. Neboť svoji maminku mám stále ráda ctím ji, stále mi nedává pokoj a já si to stále nechávám líbit. Velmi mi dává najevo, že nejsem nic, ani jsem se nedokázala vdát. ( Mám 23letou dcer a nikdy jsem ji nechtěla vodit " strýčky". Již 9 let žiji s přítelem a o svatbě uvažujeme. Pracuji jako recepční, takže jsem i finančně nezávislá. ) Ke všemu VELMI upřednostňuje moji, o 10 let mladší sestru. Také mnohokrát už nevím kudy kam a zda to má vše cenu. MÁ.................... ?!?! M.

Obdiv

(Romana, 25. 6. 2007 9:38)

Milá paní Evo, obdivuji Vás, že jste dokázala takto otevřeně hovořit o problémech domácího násilí. Já sama jsem toto neprožila a prožívala a dodnes po rozvodu prožívám psychické týrání a ponižování. Fyzické násilí jsem sice neprožila, ale dovedu si jej předtavit. Držím Vám pěsti a věřím, že jednou budete šťastná.Nejhorší pomsta bývalému manželovi je vlastní spokojený život. Mějte se moc fajn.
S pozdravem Romana

Pozdrav

(Hana Benešová, 25. 6. 2007 6:55)

Dobrý den, Vaše 13. komnata mě velice zaujala a překvapila. Nečtu bulvár apod., tak jsem o Vašem tíživém životě nevěděla, o to větší to byl pro mě šok. Vždy jsem Vás obdivovala, jak jste se dokázala poprat s nemocí, ale tento příběh je snad horší než nemoc. Ta se nechá vyléčit... Žiju přes 20 let v relativně spokojeném manželství, s normálníma problémama. Nedovedu si představit Vaše problémy a jejich řešení. Také máme dům, děti, není kam jít ... Velmi Vás obdivuji a držím pěsti, abyste se vše v co nejkratší době obrátilo k lepšímu a mohla jste vést spokojený a slušný život s Vašimi dcerami. Přeji hodně zdraví a štěstí a hodně úspěchů ve Vaší práci ohledně domácího násilí. S pozdravem Hanka Benešová z Hořic v Podkrkonoší

Poděkování

(Alexandra, 24. 6. 2007 23:21)

Paní Evo,
dnes jsem se zpětně vrátila k pátečnímu pořadu 13.komnata a chci Vám poděkovat.Poděkovat za upřímnost a odvahu toto téma veřejně otevřít.Četla jsem si tu vzkazy a mám radost,že dostáváte více podpory,než zavržení(které svědčí o charakteru těch,kteří tu píší pod zahalením anonymity,jinak by určitě odvahu nenašli).Já sama prošla něčím podobným a rozchod byl definitivní až po mém úrazu,kdy mi můj partner naštípl krční obratel.Jeho chování se stupňovalo a vím,že by mě dokázal ublížit daleko víc.Bolest fyzická se zhojila,ale potýkala jsem se dálších 5 let s tím,abych věřila sama sobě a našla ztracené sebevědomí.Žila jsem přesvědčená o tom,že jsem opravdu nula,která sama nic nedokáže a nezvládne se postarat o dceru.Teď vím,že toto ponižování pouze pramenilo z toho,že si v ničem nevěřil ON a tím pádem chtěl,abych já na něm byla závislá.Žádný zdravě sebevědomý člověk se takto nechová,vždy to jsou jen jedinci,kteří chtějí"lést po zádech druhých".Postavila jsem se na své nohy a dokázala jsem sobě,že na to všechno mám,že je to o síle a že my,které jsme prošly tímto nelehkým obdobím jsme v podstatě silnější,protože nás to "zocelilo".Našla jsem muže,který je úžasný,váží si mě,respektuje moje názory a já si ho vážím o to víc,protože mi ukázal,že jde mít vedle sebe opravdového partnera.Nelituji cesty,kterou jsem musela projít,protože jsem si z něj odnesla mnohé,co mě posílilo.A o to víc si teď dokážu vážit štěstí,které mám.Přeji i Vám,abyste cestu ke šťěstí měla co nejkratší,aby Vám práce přinášela uspokojení a aby se našel člověk,který ocení Vaše kvality.
S pozdravem Alexandra

P.S.Jste pořád kočka:-)

Nestojí Vám za to

(Vlaďka, 24. 6. 2007 22:18)

Vážená Evo,pevně věřím,že pár zamindrákovaných rádoby Pánů tvorstva a jim podobných,Vás nemůže položit.Zatím jsou to oni nebo on...,kdo těžko rozdýchává přízeń a podporu,které se Vám dostává.Čeká vás nelehká cesta,ale věřte,že Boží mlýny melou pomalu,ale melou...Hodně štěstí!


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8

následující » 

 

Kontakt

Oběti domácího násilí mohou Evě napsat na:

evinaschranka@email.cz

odkazy

Asociace školské sociální práce v ČR, z. s.

Archiv

Kalendář
<< listopad / 2022 >>

Statistiky

Online: 5
Celkem: 571853
Měsíc: 4180
Den: 142